Министърът на енергетиката временно прекратява концесията на мина „Оброчище“

08:52, 5 Юни 2017

Концесионерът на мина "Оброчище" има неизплатени концесионни възнаграждения към бюджета, които са близо 205 000 лева.

На това основание от правото, което ми дава законът за подземните богатства, от днес временно ще прекратя тази концесия до изпълнение на ангажиментите на концесионера. Това каза министърът на енергетиката Теменужка Петкова в предаването "Денят започва" по БНТ.

Временно се спират всички дейности по добив, но всички други задължения остават, добави още Петкова. Тя призова миньорите да излязат от мината, за да може и концесионерът да изпълни ангажиментите си и да не бъде подлаган на риск животът им там.

Близо два месеца след последната стачка, от дни 17 работници отказват да излязат от галериите на 300 метра под земята, заради поредното забавяне на техните заплати и ваучери за храна и докато не бъде преразгледан концесионния договор на дружеството „Евроманган“.

Вашите коментари