Тежка е обстановката в цялата област Кърджали. Сняг продължава да вали интензивно. В Ардино е обявено бедствено положение. Това съобщи за Агенция „Фокус” областният управител на Кърджали Илия Илиев.
Той обясни, че в момента се разчистват главните пътища от републиканската пътна мрежа. „Затрудненията, които имаме са в следствие на много паднали дървета. Към момента с екипи на „Пожарна безопасност и защита на населението” правим организация за почистване на пътищата и по отстраняването на падналите дървета. В общините Ардино, Момчилград, Крумовград, Кирково, Черноочене има проблеми с електрозахранването. Към момента нямаме информация за бедстващи хора”, посочи Илиев. Той обясни, че в Ардино се създава проблем с това, че на бензиностанциите няма ток и се налага да осигуряват агрегати на поне една бензиностанция, за да може снегопочистващите машини да имат гориво. Илиев допълни, че снежната покривка на места е от 30см. до 80 см.
В община Ардино е обявено бедствено положение
10:48, 7 Март 2015
най-ново | най-четени
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
- Празнуваме рождението на св. Йоан Кръстител, днес е и Еньовден
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
Вашите коментари