Бедственото положение в община Провадия е отменено. Това каза за Радио „Фокус” – Варна кметът Филчо Филев. Възстановено е електрозахранването в селата Блъсково, Бозвелийско и Комарево. Голяма част от хората са се върнали по домовете си.
Къщите се почистват, осигурена е техника – багери, самосвали, машина за почистване на ями, както и помпи за отводняване на останалите води. Унищожените при наводнението мебели и инвентар се извозват до сметището с превоз на общината, допълни кметът. Река Ана дере е вече в коритото си. Контролирано се изпускат язовирите „Снежина” и „Черковна”, които се намират на територията на общината. Обмисля се утре да започне контролирано изпускане и на язовир „Блъсково”. Ще се прецени с какъв дебит, за да не се допусне сериозно показване на нивото на река Ана дере, каза още кметът на община Провадия Филчо Филев.
Бедственото положение в община Провадия е отменено
19:39, 2 Февруари 2015
най-ново | най-четени
- Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
- Община Варна подготвя още две заповеди за събаряне в „Баба Алино“
- Нова катастрофа с ТИР, сега на "Струма". Шофьорът е с леки травми
- Жената, ранена при катастрофата на АМ „Тракия“, остава в тежко състояние
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
Вашите коментари