Бедственото положение в община Провадия е отменено. Това каза за Радио „Фокус” – Варна кметът Филчо Филев. Възстановено е електрозахранването в селата Блъсково, Бозвелийско и Комарево. Голяма част от хората са се върнали по домовете си.
Къщите се почистват, осигурена е техника – багери, самосвали, машина за почистване на ями, както и помпи за отводняване на останалите води. Унищожените при наводнението мебели и инвентар се извозват до сметището с превоз на общината, допълни кметът. Река Ана дере е вече в коритото си. Контролирано се изпускат язовирите „Снежина” и „Черковна”, които се намират на територията на общината. Обмисля се утре да започне контролирано изпускане и на язовир „Блъсково”. Ще се прецени с какъв дебит, за да не се допусне сериозно показване на нивото на река Ана дере, каза още кметът на община Провадия Филчо Филев.
Бедственото положение в община Провадия е отменено
19:39, 2 Февруари 2015
най-ново | най-четени
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Разрешиха къпането на Офицерския плаж във Варна
- Засилен трафик към Гърция, очакват се тапи край Симитли и Кресна
- Валяк падна от платформа и затвори Кресненското дефиле, трафикът се пренасочва през „Предел“
- Демерджиев разпореди проверки на пътните ремонти след тежките катастрофи
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
- Над 120 незаконни сгради в „Баба Алино“, събарянето може да отнеме години
Вашите коментари