„Дунарит” може да използва друг лиценз, за да реализира продукцията си по действащи договори. Това обяви в парламента депутатът от Реформаторския блок Румен Христов. Ген.
Атанас Атанасов добави, че днес Комисията за контрол на СРС в парламента ще изслуша днес шефа на ДАНС във връзка с казуса.
„Лицензът на фирмата е снет на база доклад на ДАНС. Днес ще се запознаем с него, за да видим как може да се намери изход от ситуацията. Дружеството има действащи договори, които трябва да изпълнява. Докладът е секретен и не мога да влизам в подробности, но е редно да чуем шефа на ДАНС по случая”, обясни Атанасов.
Попитан защо няма подписи на РБ под проекта за промени в закона за службите, Атанасов отговори:”Запознати сме с предложенията и подкрепяме промените. Липсата на подписи под проекат за промени от страна на РБ е случайно. Това не е проблем. Този законопроект за службите започна да се прави още през 41-то НС. ГЕРБ имат най-голяма роля в него, а ние ги подкрепяме.”
Калин КАМЕНОВ, БЛИЦ
Вашите коментари