Тежка катастрофа спря рали Сливен

13:28, 12 Юни 2021

Тежка катастрофа спря "Монбат рали Сливен".  Лидерите след първия ден Уур Сойлу и Арас Динчер претрърпяха тежък инцидент по време на етапа  „Трапоклово“.

Според информациите от щаба след като е преминал през популярната неравност на километър преди село Седларево, Уур Сойлу е изгубил контрол върху автомобила, ударил се е  в банкета и е  полетял във въздуха, след което е направил серия от преобръщания.

На мястото на инцидента моментално са пристигнали медицински автомобил, пожарна и полиция. Двамата състезатели са  транспортирани до МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ в Сливен за допълнителен медицински преглед.

Пред кореспондентът на "Хоризонт" в Сливен Стоян Радев директора на ЦСМП д-р Василиса Симеоново заяви, че двамата са настанени в спешното отделение. В съзнание са и предстои да им бъдат направени допълнителни изследвания - скенер, ренгенови снимки. /БНР

Вашите коментари