Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:1 в мач от първенството

19:58, 21 Юли 2013

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:1 в мач от първия кръг на футболното първенство. Двубоят се изигра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив.

С гол на Гари Родригес в 5-ата минута Левски поведе в резултата. Родригес бе изведен от Цветан Генков пред вратата на домакините и вкара гол за 0:1.

В 36-ата минута Левски остана с 10 души на терена, след като Родригес получи червен картон. Футболистът се спречка с Минев от Ботев, за което бе отстранен.

В 57-ата минута Абел Анисе намери пред наказателното поле на Левски Тодор Неделев. Той преодоля двата защитници на Левски и изравни за 1:1.

В 76-ата минута с втория си гол в мача Неделев оформи крайното 2:1 за Ботев. Той вкара гол с удар от въздуха от границата на наказателното поле.

Двубоят бе изгледан от трибуните от новия треньор на Левски Славиша Йоканович.

Вашите коментари