платена публикация
Г-н Кръстев, Вие сте водач на листата на Общество за Нова България в Смолян и в София /24 МИР/. Какво искате да знаят избирателите за вас?
Че съм човек на действието и ако за промени, които касаят всички българки и българи, колегите от другите партии се дърпат да гласуват, то няма да ме е срам да поканя не само симпатизантите на политическа партия „Общество за Нова България“, но и гласували за която и да е партия, да дойдат пред парламента и да призоват депутатите, за които са дали гласа си, да бъдат така разумни и добри да изпълнят тяхната воля – народния представител представлява интересите на всички българки и българи, а не само своите или само тези на своята партия. Сигурно те самите биха искали да знаят и други неща за мен – нека ме попитат.
Вие сте експерт в търговията. Какво е отношението ви към политиката досега, защо решихте да се захванете с нея? И защо с Общество за Нова България?
Политика до сега нямаше. Политическите партии бяха клубове, защитаващи интересите на ръководствата им в икономическо направление. И понеже само обещаваха и никога нищо от това, което обещаваха, не правеха, затова и реших да се занимавам с политика - за да мога заедно с колегите си от политическа партия „Общество за Нова България“, дясна и консервативна, да реализираме тези вече над 30 годишни очаквани от всички нас промени като:
- Почасово възнаграждение;
- Актуализиране на пенсиите на база възнагражденията за 2020 година и едно повторно актуализиране след 10 години, отново на база възнагражденията от предходната година ;
- Лустрация – осветляване на хора и техните действия в управлението на държавата ни;
- Гласуване по интернет – единствената форма, при която правото да избираш – гарантирано по Конституция – вече наистина ще е гарантирано, независимо къде се намира човек.
Оправданието на властимащите, че въвеждането на личните карти с два чипа се отлага и затова тази форма на гласуване не може да бъде въведена, е измислен повод – имаме ЕГН и на база на него всеки би могъл да получи произволно генерирана парола за гласуване от програмата за гласуване по интернет.
- Допълнение към закона за огнестрелното оръжие, взривните вещества и боеприпасите, с което закупуването, носенето скрито и ползването на огнестрелно късоцевно оръжие в защита на своя или чужд живот, в защита на своята или чужда собственост, да стане само на регистрационен принцип и да не води до съдебно преследване;
- Промяна на Конституция – тук следва, понеже същата де юре си е действаща, да се върне Търновската Конституция и с няколко поправки същата да бъде актуализирана.
- Парламентът следва да стане двукамарен, с общо около 140-160 депутата и сенатора. Горната камара ще е с реалното право да отменя решения на долната. Това прави президентството ненужно и то следва да бъде премахнато. Следва да бъде премахнат и Конституционен съд – самата Конституция следва да е ясно разписана, за да може на всеки да са му ясни както правата, така и задълженията му по същата, а не някакъв си Конституционен съд да му обяснява какво пишело в Конституция.
Защо в тези два града и как приехте номинациите?
Водач съм на листа в град Смолян /22 МИР/ и в град София – 24 МИР за „Общество за Нова България“. В Смолян бях номиниран поради факта, че покрай къщата, която имаме в село, близо до Смолян, вече над 33 години имам значителни познанства. За София приех да съм водач на листа в 24 МИР, понеже живея на неговата територия и също имам значителни познанства. Познавам и проблемите на двата района, но това е повече тема за следващите избори за местна власт. Приех нормално номинациите – това е работа, която все някой трябва да свърши. Не може само да искам, а да се дърпам да допринеса нещата, които и аз като всички българки и българи желаем, да се случат.
Общество за Нова България е млада партия. Вие сте на 67 години човек. Това пречи или помага?
През живота си, стига човек да е отворен към света, научава постоянно нови и полезни неща. Считам, че имам натрупан опит и знания, контакти, с които бих могъл да бъда полезен. Та, това ми помага.
Хората в България, особено младите, са обезверени. Вярвате ли, че един ден ще заживеем в правова и нормална държава?
Ако човек позволи да го обезверят, то той е нещо като ходещ мъртвец. Няма причини нито млади, нито който и да е, да е обезверен. Всичко буквално е в нашите ръце – просто остава на 4 април тази години те да гласуват доверието си на колегите ми и мен от политическа партия „Общество за Нова България“ като отметнат с „х“ или с „човка“ в очертанието на кръгчето стоящо пред номер 26 в интегралната бюлетина. Това е лявата част на бюлетината, погледнато от избирателя.
Кои са основните проблеми на региона и как ще се работи за тяхното разрешаване?
Основни проблеми си остават – безработицата; ниското заплащане; липсата на инфраструктура; действаща здравна система; сигурността за живот и собственост. Това, което следва да се приеме като нови закони или допълнения към съществуващите, вече го изброих по-горе. Следва да се приеме и западното законодателство и да се разделим веднъж завинаги със съветското НЕправораздаване.
Доколко Общество за Нова България е алтернатива на статуквото?
Тя е реална алтернатива на статуквото, понеже е дясна и консервативна, и то реално дясна и реално консервативна.
Народното събрание има изключително нисък рейтинг. Това поправимо ли е?
Нивото на една институция се получава от това доколко адекватно тя върши това, за което е създадена. НС е създадено, за да реализира вижданията за живот на българките и българите. Над 70 години там обаче се предприемат мерки, които единствено обслужват партийния и управленчески елит – тоест то не върши това, което му е работа и затова няма и никакъв рейтинг. Това е поправимо, тук ще се наложи да се повторя – и това ще стане, като гласувате за политическа партия „Общество за Нова България“, отмятайки в интегралната бюлетина номер 26.
С кои политически формации бихте си сътрудничили в бъдещия парламент?
Както вече казах, НС е институция, която представлява интересите на всички българки и българи. Тоест, всеки народен представител е задължен да защитава интересите на цялото население на България. Какво иска това население – то ясно е заявявало многократно, и тези негови желания съм изброил по-горе. Нашата задача ще е да внесем в съответните проекти и да убеждаваме колегите си от другите партии, че тяхното задължение е да ги подкрепят, за да изпълнят волята на гласоподавателите. Ако те се дърпат – тогава решението е едно – призоваване на избирателите, независимо за коя партия са гласували, да застанат около НС и да призоват своите избраници да ги гласуват. Ако други депутати внесат разумни и полезни предложения, след обсъждане и с гласоподавателите и достатъчно доказателствен материал, че това наистина е най-доброто, което може да се направи, бих подкрепил и тях.
Какво е вашето послание към жителите на Смолян и околните села, както и към живеещите в София на територията на 24 МИР? Защо да гласуват за вас?
Гласувайки за мен, и жителите на Смолян, и тези, живеещи на територията на 24 МИР в град София, гласуват за себе си, децата си, внуците си. Защото това, което те искат, е това, което политическа партия „Общество за Нова България“ им предлага – техните искания. Това са техните желания, а не създадени само за нас промени. За това гласувайте!
Гласувайте на 4 април тази година за политическа партия „Общество за Нова България“ като отметнете с „х“ или с „човка“ номер 26.
Купуването и продаването на гласове е престъпление.
Вашите коментари