ДСБ събира дясна подкрепа за нов мандат на Росен Плевнелиев

17:55, 13 Май 2016

ДСБ поиска обединение в дясното пространство в подкрепа на издигането на Росен Плевнелиев за независим кандидат-президент. Това стана ясно на брифинг в централата на партията днес.

„Ние смятаме, че президентската институция е основен гарант за геополитическата стабилност на България, за нейната външнополитическата ориентация, за отбранителната способност на армията и за защитата на правосъдието от политически намеси. Това е конституционната роля на българския президент”, каза председателят на ДСБ Радан Кънев, като посочи, че Росен Плевнелиев се е справил добре именно с тези си задачи.

Прессекретариатът на държавния глава излезе с официална позиция, според която днешното изявление на ДСБ не е съгласувано с него.

"Държавният глава е поел ангажимент пред българския народ, че ще оповести своето решение дали ще се кандидатира за втори мандат в края на юни. Дотогава всяко твърдение отразява само позицията на своите автори, но не и тази на държавния глава", пишат от "Дондуков" 2.

Москов в минало време

На брифинга днес те свалиха и политическото си доверие от здравния министър д-р Петър Москов. По-рано днес в студиото на "Тази сутрин" ген. Атанас Атанасов от ДСБ го нарече "наемник на Бойко Борисов".

"За да избегнем всички спекулации с позиционирането ни в 43 НС, декларираме, че не бихме приели предложения за участие в изпълнителната власт.. Напротив - обръщаме се към всички членове на ДСБ на ръководни политически позиции в изпълнителната властда напуснат постовете си", се посочва в официалната позиция на "тъмносините".

Към обединение

ДСБ настояват за общ фронт не само за втори мандат на Плевнелиев, но и за "изграждане на единен политически субект, който да гарантира реформи след неизбежните предсрочни избори и да изолира от управлението левицата, ДПС и всички форми на популизъм и антиевропейски национализъм".

До края на настоящия парламент хората на Радан Кънев ще се борят за въвеждане на ефективно антикорупционно законодателство и довеждане "до точка на необратимост" на проектите за интерконектора с Гърция, проучванията в Черно море и модернизацията на армията. /bTV

Вашите коментари

най-ново | най-четени