Брекзит, ситуацията в Полша и Унгария и многогодишната финансова рамка са темите, които ще бъдат обсъдят на два съвета в Брюксел.
Главният преговарящ от ЕС по Брекзит Мишел Барние ще информира представителите на 27-те страни-членки за състоянието на преговорите по оттеглянето на Великобритания. Преговори няма да има до сряда вечерта, когато започва заседанието на лидерите на ЕС. Председателят Доналд Туск вече предупреди, че те трябва да се подготвят за сценарий без споразумение, който, по думите му, е по-вероятен от когато и да било.
Остава отворен въпросът за границата между Ирландия и Северна Ирландия, като дипломати от Общността отбелязват, че чл. 50 може да намери временно решение за митниците, но не и трайно, което да включва бъдещите отношения.
Полша и Унгария също ще бъдат обект на обсъждане. От Унгария ще бъде поискано да изясни обвиненията срещу нея, които са по 12 точки, а от Полша - спорните съдебни реформи. /БНР
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Вашите коментари