Северна Корея приведе армията си в бойна готовност, съобщава държавната информационна агенция (КЦТА), цитирана от Би Би Си.
Военните са поставени в готовност за евентуален ракетен удар срещу територии на Гуам, Хавай и континенталната част на САЩ.
Като причина се посочва това, че американски бомбардировачи са извършили нови полети, заплашващи Севера, съобщава news.bg.
На островите Гуам и Хавай са расположени американски военни бази. Остров Гуам е важна стратегическа военна база за САЩ в Тихия океан. Там се намира военноморската база „Ейпра-Харбър", където са разположени подводници и авиобазата „Андерсън", където са разположени стратегически бомбардировачи.
Вашите коментари