Двете българчета, открити мъртви в заключена кола в Кипър, са били в автомобила повече от три часа. Това сочат данните, събрани до момента от разследващите.
Трагедията е станала в района на село Ксилофагу. Мястото попада под юрисдикцията на британските бази в Декелия.
Загиналите са две момчета на 8 и 10 години. Те били в Кипър при баща си за лятната ваканция.
Бащата и партньорката му са задържани. Двамата са оставени в ареста за три дни.
Полицията на британските бази разследва случая като причиняване на смърт поради небрежно и опасно поведение.
Според кипърски медии камери за видеонаблюдение са заснели как децата влизат в автомобила. След това движението вътре спира.
Разследващите проверяват защо колата е била заключена. Изследва се и дали заключващият механизъм на автомобила е могъл да дефектира.
Децата са били открити в безсъзнание около 17:30 ч. от партньорката на баща им. Тя подала сигнал до полицията.
Бащата, който работи в Лимасол, бил уведомен малко по-късно.
Разследването трябва да установи и защо децата са напуснали жилището. Проверява се версия, свързана с напрежение със съсед от блока, но полицията подчертава, че всички възможности остават предмет на проверка.
По случая ще бъдат снети около 25 свидетелски показания. Очаква се съдействие и от кипърската полиция, както и от българските власти за разпит на майката на децата.
Точната причина за смъртта все още не е официално обявена. Тя трябва да бъде установена от съдебномедицинска експертиза.
Редактор: Екип на NAKRATKO.BG
Вашите коментари