Прокуратурата в Скопие е поискала задържане под стража за 44-годишния мъж, заподозрян за умишления палеж на два автомобила на българското посолство, съобщи БГНЕС.
Срещу мъжа е образувано производство за това, че е създал опасност за живота и здравето на хората, както и за имущество в големи размери.
Прокуратурата посочва като основание за исканата мярка вида, характера и тежестта на престъплението.
Отчетено е, че палежът е извършенв центъра на Скопие, в район с интензивно движение на хора и автомобили.
Цитираният член от наказателния закон предвижда като наказание затвор от 6 месеца до 5 години.
Вашите коментари