Руски дрон удари многоетажна жилищна сграда в украинската столица Киев в петък вечерта, предизвиквайки пожар в последните етажи на сградата, казаха представители на украинската столица, предаде Ройтерс.
"Последните етажи горят във висока сграда в квартал Соломянски, ударена от вражески дрон", написа кметът Виталий Кличко в приложението за съобщения Telegram. Той добави, че и къща в засегнатия квартал се е запалила след атаката.
Сергей Попко, ръководител на столичната военна администрация, посочи, че огънят се е разпространил в няколко апартамента в жилищната сграда, намираща се на запад от центъра на града.
Снимка, публикувана в социалните медии, показва висока сграда, обвита в дим, с горящи пожари на един от последните етажи.
На този етап няма информация за жертви. Попко каза, че службите за спешна помощ са на мястото.
От началото на този месец Русия атакува украинската столица 15 пъти.
Междувременно главнокомандващият украинските въоръжени сили генерал-полковник Олександър Сирски опроверга твърденията за обкръжение на украински войски в руската Курска област.
"Това е откровена дезинформация, която не отразява реалната ситуация", написа Сирски в социалната платформа Telegram.
По думите му, украинските войски продължават активните бойни действия на Курското направление и трети месец унищожават бойния потенциал на врага.
"Въпреки огромния натиск на противника, окупаторите търпят значителни загуби в жива сила и военна техника", посочи Сирски и допълни, че от 8-и август досега в този участък на фронта руснаците са загубили повече от 17 000 войници - убити и ранени, а над 700 души са били пленени.
Повод за негово изявление бяха думи от по-рано през деня на руския президент Путин, че руснаците са обкръжили в Курския регион около 2000 украински войници и са пристъпили към ликвидирането им. Украинското командване, по думите му, е "загубило контрол върху обкръжените войски" и се опитва без успех да ги освободи. /БНР
Вашите коментари