Взривове събудиха Крим

13:05, 4 Юни 2023

Експлозии в град Джанкой във временно окупирания Крим. Руските окупатори заявиха, че нападението е извършено с безпилотен самолет и че противовъздушната отбрана работи.

Олег Крючков, така нареченият "съветник на ръководителя на Крим", който в миналото е бил украински журналист, заяви, че в Джанкой е бил свален дрон.

"В Джанкой в Крим е свален дрон. Повредени са стъклата на няколко частни къщи", цитира руската пропагандна агенция ТАСС думите на Олег Крючков.

Президентът Володимир Зеленски заяви, че освобождаването на украинския полуостров е една от задачите на пролетната и лятната кампания на украинските въоръжени сили.

На свой ред началникът на главното разузнавателно управление на украинското министерство на отбраната Кирил Буданов смята, че събитията в Крим по време на освобождаването ще бъдат подобни на тези в други окупирани територии.

На фона на тези изявления на полуострова периодично се случват взривове, които принуждават отделни окупатори да напуснат Крим.

Джанкой е основен логистичен и железопътен център в окупирания от Русия полуостров.

Парализирането на града ще помогне за освобождаването на Крим.

По-късно Сергей Аксьонов, ръководител на руските власти в Крим, съобщи, че ПВО-системата на Крим е свалила пет украински дрона, а още четири са били неутрализирани от силите за раиоелектронна борба.

На територия на частен дом в Джанкой е открит и още един дрон, паднал без да се е взривил.

Работата на ферибота в Керч, свързващ Краснодарския край и Република Крим, е преустановена в неделя заради силния вятър, съобщиха от пресслужбата на Министерството на извънредните ситуации на републиката. /news.bg

Вашите коментари

най-ново | най-четени