Скептицизъм за скорошното одобряване на промените в конституцията, необходими за втората стъпка от преговорите с Европейския съюз (ЕС), произтичаща от двустранния протокол, подписан с България, изрази македонският президент Свето Пендаровски.
Той не вярва, че те ще бъдат постигнати с този парламентарен състав.
В интервю за Анадолската агенция, цитирано от македонската агенция МКД, той заявява, че в подписаните досега документи няма опасност за македонската идентичност и език, а позицията на опозицията е наложена от вътрешнопартийна логика.
"Не можете да принудите никого да гласува, ако сегашната опозиция смята, че тези документи представляват опасност за македонския народ. Не мисля така. Моята оценка е, че много трудно ще се достигнат две трети в този парламентарен състав, защото, доколкото мога да преценя, опозицията в македонския парламент чете договора с България, тоест преговорната рамка с ЕС, чрез партийни критерии, каза той. /News.bg
Вашите коментари