В Гърция започна делото за убийството на Тоско Бозаджийски, фен на „Ботев“

19:52, 24 Септември 2021

Съдът в Солун започна делото за убийството на българина Тоско Бозаджийски, фен на футболния клуб "Ботев".

През януари 2020 година той беше пребит и прегазен с кола от фенове на гръцкия клуб ПАОК.

Осем са подсъдимите по делото. Свидетелите на защитата са 23-ма.

Днес беше изслушан от съда един от приятелите на починалия Тоско Бозаджийски.

Свидетелят разказа за извършеното нападение от фенове на футболния отбор ПАОК и посочи в съда двамата подсъдими, които прегазили с лек автомобил Бозаджийски, което доведе до смъртта на 28-годишния българин.

Двама са преки извършители на убийството според прокуратурата. 27-годишна водачка на автомобила и нейният приятел - 49 годишен грък, който се счита за организатор на нападението срещу българите. Повдигнато му е обвинение за убийство с вероятен умисъл.

Според адвокатите делото ще продължи дълго поради големия брой свидетели и експерти.

Развитието на съдебния процес се следи от основните гръцки медии. Случаят предизвика възмущението на гърците, които в социалните мрежи настояват за доживотна присъда на подсъдимите.

На делото присъстват и представители на българската дипломатическа мисия.

Вашите коментари

най-ново | най-четени