Вучич: Отивам в ООН за да кажа истината за Косово

13:59, 16 Декември 2018

Сръбският президент Александър Вучич ще присъства на извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН заради решението на косовския парламент за създаване на армия на Косово.

Провеждането на заседанието е по искане на властите в Белград. "Ще отида лично на това заседание независимо от това, дали ще бъде открито или закрито. Ще разкажа цялата истина - колко много усилия и енергия сме положили за постигане на компромис и колко много останалите не искаха това да се случи. Това ще кажа в лицето на онези, които търсеха от нас компромисно решение", каза Вучич пред "ТВ Първа".

Според него властите в Прищина на практика затварят врата за преговорите. "Компромисното решение е единственото спасение за Сърбия, но в момента сме много далеч от него. В момента дори не се преговаря за него", каза още сръбският президент. /БГНЕС

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Вашите коментари