Арестуваха двамата синове на Хосни Мубарак

18:33, 15 Септември 2018

Двамата синове на бившия египетски президент Хосни Мубарак бяха арестувани по обвинения в борсови манипулации, съобщава АФП, цитирана от БГНЕС.

Гамал и Алаа Мубарак, заедно с още трима души, са обвинени в това, че не са уведомили фондовия пазар за споразумения за придобиване на мажоритарни дялове в няколко банки чрез подставени компании.

След близо три десетилетия на власт Хосни Мубарак бе свален през 2011 година по време на така наречената Арабска пролет. По време на управлението на баща си Гамал оглавяваше ключов партиен комитет и бе сочен за негов наследник. По-големият му брат – Ала, се държеше далеч от политиката, но бе обвинен в „забогатяване“ благодарение на контактите и връзките на баща си.

След като бяха арестувани през 2011 година по огромен брой обвинения, включително за присвояването на близо 10 милиона евро държавни средства. По това обвинение те получиха 3-годишни присъди през 2015 година, но бяха освободени, с мотива, че вече с излежали присъдите си. /NOVA TV

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Вашите коментари