В Индия девет души са починали, след заразяване със смъртоносния вирус Нипа

22:09, 22 Май 2018

Властите в Индия твърдят, че в щата Керала в югозападната част на страната, девет човека са починали, след като са били заразени с вируса на болестта Нипа. Това е много опасен вирус, според класификациите на Световната здравна организация (СЗО).

За него няма разработени ваксини и около 70% от случаите на зараза са с летален изход. При трима от починалите лабораторните анализи са потвърдили Нипа. Другите шест проби все още се проверяват. Други 25 души със симптоми на заболяването са приети в болница в град Кожикод.

Вирусът на болестта Нипа (NIV) е начело на списъка с десетте най-опасни инфекциозни заболявания, за които СЗО смята, че е най-вероятно да се развият до епидемии в големи мащаби.

Министърът на здравеопазването в щата Керала Раджив Седанандан разказва... пълният текст>>>

Вашите коментари