Класиралият се на второ място има шансове да стане президент на Чехия

15:38, 14 Януари 2018

Резултатът от президентските избори в Чехия може да бъде изненадващ, твърдят анализатори в страната. Президентът Милош Земан спечели убедително вчерашния първи тур с 39% от вота.

Въпреки това, Земан не взе необходимите над 50 на сто, за да стане президент отново. Класиралият се за втори тур Драгош взе 26 процента от гласовете, но голямата разлика може да бъде стопена.

Проучванията показват, че избирателите може да се обединят срещу Земан и да дадат поста на сравнително непознатия Драгош. Той не е бил политик. Два пъти е оглавявал чешката Академия на науките. Освен това не е бил член на Комунистическата партия преди падането на Берлинската стена. Същевременно, не е станал и член на демократичните движения след това. /NOVA TV

Вашите коментари