В Саудитска Арабия вече и жените ще могат да посещават футболни срещи

16:20, 8 Януари 2018

За първи път в историята жените ще имат право да посещават срещи в Саудитска Арабия. Професионалната лига в страната датира от 1975г., но до момента на нежния пол не е давана възможност да стане пряк свидетел на събитията.

В петък в крайбрежния град Джеда е позволено на жените да посещават сблъсъка между „Ал Ахли” и „Ал Батин”. До момента единствено е било позволено на жени от Дамман, но е трябвало да бъдат в компанията на роднина от мъжки пол.

В консервативната мюсюлманска държава стриктните правила за жените, които не им даваха възможност да следят футболна среща на живо, вече са в историята. През октомври дори Министерството на спорта в Саудитска Арабия съобщи, че три стадиона ще бъдат модернизирани, за да може и семейства да посещават спортните събития.

Промените в азиатската страна продължават, след като от юни месец жените ще имат право и да шофират.

Саудитска Арабия ще открие световното първенство в Русия със среща с домакина, а останалите съперници в групата са Уругвай и Египет. /bTV

Вашите коментари