"При тази нова трагедия Франция е до Великобритания повече от всякога", заяви френският президент Еманюел Макрон след атаките в Лондон.
Мислите ми са с пострадалите и техните близки, написа Макрон в „Туитър”.
Face a cette nouvelle tragedie, la France est plus que jamais aux cotes du Royaume-Uni. Mes pensees vont aux victimes et a leurs proches.
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) June 4, 2017
Президентът на САЩ Доналд Тръмп реагира веднага след новината за случващото се в Лондон. С каквото могат САЩ да помогнат в Лондон, ще го направим. "С ВАС СМЕ. БОГ ДА ВИ БЛАГОСЛОВИ!", заяви той в един от постовете си в "Туитър".
Трябва да сме умни, бдителни и твърди. Съдилищата трябва да ни върнат правата ни. Забраната за достъп в САЩ ни е нужна като допълнителна мярка за безопасност, отбеляза президентът в друго послание, възползвайки се от случая, за да настоява Върховният съд да възстанови действието на изпълнителната му заповед, забраняваща достъп в САЩ за граждани на шест преобладаващо мюсюлмански страни, която сега е блокирана от съдилища от по-ниска инстанция.
We need to be smart, vigilant and tough. We need the courts to give us back our rights. We need the Travel Ban as an extra level of safety!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) June 3, 2017
Държавният департамент на свой ред осъди в изявление "позорните атаки срещу невинни граждани". Американците са солидарни с хората във Великобритания, посочи говорителка на Департамента. Тя също каза, че САЩ са готови да окажат всякаква помощ на британските власти. Държавният департамент посочи, че следи отблизо обстановката в Лондон и посъветва американските граждани във Великобритания да следват препоръките на местните власти и да бъдат бдителни.
Австралийският външен министър Джули Бишъп нарече събитията в Лондон шокиращи, предаде Асошиейтед прес. Готови сме да съдействаме на британското правителство да се справи с тези атаки. Съчувстваме на пострадалите и техните близки, добави тя.
"Следя с ужас последните събития в Лондон. Мисля и се моля за жертвите и техните семейства", заяви председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.
"Моля се за Лондон", писа в Туитър Ариана Гранде, на чийто концерт бе извършен атентатът в Манчестър на 22 май, когато загинаха 22-ма души.
Австралийският външен министър Джули Бишъп нарече събитията в Лондон шокиращи, предаде Асошиейтед прес. Готови сме да съдействаме на британското правителство да се справи с тези атаки. Съчувстваме на пострадалите и техните близки, добави тя.
"Следя с ужас последните събития в Лондон. Мисля и се моля за жертвите и техните семейства", заяви председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.
"Моля се за Лондон", писа в Туитър Ариана Гранде, на чийто концерт бе извършен атентатът в Манчестър на 22 май, когато загинаха 22-ма души.
Тази вечер се очаква певицата да участва в концерт в Манчестър в памет на жертвите. /бТВ
Вашите коментари