„Ислямска държава“ е загубила повечето от завладените от нея територии

15:19, 11 Април 2017

Групировката "Ислямска държава" е загубила над три четвърти от териториите, завладени от нея при стремителното й настъпление от лятото на 2014 г., съобщи днес иракската армия, цитирана от Асошиейтед прес.

Бригаден генерал Яхия Расул, военен говорител, заяви, че екстремистката групировка в момента контролира по-малко от 30 000 кв. км в Ирак или 6,8% от територията му при над 40% в най-върховия за нея момент.

По думите му правителствените сили вече са установили контрол и над половината от Западен Мосул. /bTV

Вашите коментари