Най-богатите 1% по света да плащат по-високи данъци, призова Байдън в Давос

13:20, 18 Януари 2017

Най-богатите 1% на планетата трябва да плащат по-високи данъци. Това призова вицепрезидентът на САЩ Джо Байдън на Световния икономически форум в Давос, информира "Гардиън".

Пред световни лидери в швейцарския курорт Байдън изтъкна, че "прогресивната данъчна система" ще помогне за разрешаване на кризата, тъй като всеки ще плаща справедлив дял.

Топ 1% не поемат тежестта си, изтъкна той.

По думите му хората се нуждаят също от "продължаващо образование" през целия им живот, за да могат да се приспособяват с технологичните промени.

Ние трябва да подсигурим основни протекции за работниците, поясни още той.

Според него светът днес е изправен пред осезаема несигурност.

По думите му Вашингтон не може сам да разреши всички международни предизвикателства.

Байдън е убеден, че държавите трябва да разрешат икономическите проблеми, водещи до социално недоволство.

Милиони хора по света печелят от глобализацията и новите технологии, смята той. /news.bg

Вашите коментари