Джереми Корбин предложи да въведат максимална работна заплата в Англия

12:08, 10 Януари 2017

Председателят на британските лейбъристи заяви, че би желал да въведе максимална работна заплата в страната. Според него въвеждането на лимит е „най-честното възможно нещо“, предаде Би Би Си, цитирана от Фокус.

„Нека разгледаме възможността“, заяви Корбин. Според него равнищата на социално неравенство във Великобритания стават все по-лоши и добави, че „нещата не могат да продължават така, ако искаме по-егалитарно общество“. „Не може да се превръщаме в отвратително неравна икономика край бреговете на Европа“, смята той.

Идеята за максимална работна заплата бе предложена от Корбин по време на вътрешнопартийната надпревара за председателки пост, която той спечели през 2015 г.

Вашите коментари