Приносът на Русия в борбата срещу ДАЕШ е нулев, а присъствието на руските военни в Сирия само разпалва гражданската война.
Това заяви американският министър на отбраната Аштън Картър пред телевизионния канал NBC.
"Не, те не направиха нищо в борбата срещу ДАЕШ. Фактически нула. Те дойдоха, заявявайки, че ще се борят с ДАЕШ и ще подпомогнат намирането на изход от конфликта. Не направиха нито едното, нито другото. " - коментира Картър.
По думите му, поведението на руснаците затруднява прекратяването на гражданската война.
Припомняме, от международната общност нееднократно беше изразявано безпокойство, че при руските въздушни атаки загиват цивилни и представители на умерената опозиция срещу Дамаск, а не джихадисти./news.bg
Вашите коментари