Порошенко: В Донбас е налице деескалация на конфликта

23:40, 21 Септември 2014

Украинският президент Петро Порошенко смята, че в Донбас, където повече от две седмици има примирие, се наблюдава деескалация на конфликта.

"При нас сега върви деескалация, кой каквото и да говори", зави той в интервю тази вечер за украински телевизии.

"Аз отстоявам ясна позиция в полза на мира и тези закони (за особения статут на Донбас и за амнистията) са насочени към реализирането на мирния план", посочи още президентът.

Той смята, че дори цената на договореността за спирането на огъня да е освобождаването на над 1500 пленници, това е оправдана стъпка. "Ние спасихме живота на много повече от тези 1500 души. Все още гинат хора, но те са десетки пъти по-малко. Мирът няма алтернатива", подчерта Порошенко. /БГНЕС

Вашите коментари

най-ново | най-четени