Най-малко пет души са ранени при масов бой между ултраси и активисти в Харков. До сблъсъците се стигна след шествие на футболни фенове от „Металист” и „Днепър”.
В един момент пътят им бе пресечен от активисти с георгиевски ленти, съобщава Униан.
Линейки извозват окървавените, помагат и доброволци от „Червен кръст”.
На мястото на инцидента са пристигнали три автобуса с бойци от спецподразделенията на милицията. Сред тях обаче също има пострадали, двама души са с окървавени лица.
Мачът между „Металист” и „Днепър” вече започна и се провежда при засилени мерки за сигурност заради очаквани нови сблъсъци. /БЛИЦ
Вашите коментари