Осем българи са осъдени за източване на дебитни карти във Франция

10:31, 11 Октомври 2013

Осем българи са осъдени във Франция за източване на дебитни карти, предаде Франс 3, цитирана от Агенция "Фокус".
Съдът в град Дижон издаде присъди, вариращи от 18 месеца до 7 години затвор. Съдебното решение бе обявено в края на двудневния процес, който се проведе на 9 и 10 октомври. Всички присъди са ефективни.

Шестима от обвиняемите са присъствали на делото, в рамките на което са обвинени за измама в организирана група, фалшифициране на разплащателни средства и пране на пари с утежняващи вината обстоятелства. Останалите двама все още са издирвани от властите.

Смята се, че българите са копирали банкови данни чрез скиминг устройства и са източили близо 1,2 милиона евро от банкови сметки с фалшиви дебитни карти.

Вашите коментари