НА ЖИВО: Оттеглиха първото искане за освобождаване на главния прокурор

10:58, 8 Юни 2023

Висшият съдебен съвет обсъжда по същество двете искания за предсрочно прекратяване на мандата на главния прокурор.

По време на заседанието беше оттеглено първото предложение за предсрочно освобождаване на главния прокурор. То е за нарушение на служебните задължения във връзка с разследването на взрива срещу кортежа му.

Гледайте заседанието на живо тук.

На влизане на заседанието новият министър на правосъдието Атанас Славов заяви, че се надява на стегната процедура, която да гарантира принципите за безпристрастност, неутралност, обективно търсене на истината. Ако процедурата не приключи днес Славов обяви, че ще насрочи заседание и утре.

Главният прокурор Иван Гешев не се спря пред медиите за коментар на влизане на заседанието. Пред ВСС е организиран и протест в защита на Гешев.

Вашите коментари

най-ново | най-четени