Доживотен затвор без право на замяна по делото за атентата на летището в Бургас

12:35, 21 Септември 2020

Специализираният наказателен съд произнесе присъдите по делото за атентата на бургаското летище „Сарафово“ преди 8 години.

Ливанците Мелиад Фарах и Хасан ел Хадж Хасан са осъдени на доживотен затвор без замяна при специален режим.

Двамата са задочно подсъдими и се издирват с червена бюлетина на Интерпол за атентата, при който загинаха българският шофьор Мустафа Кьосев, петима израелци и самият извършител. Ранени бяха близо 40 души.

Присъдата, постановена от петчленен състав на Специализирания наказателен съд, не е окончателна.

Във финалната си пледоария миналата седмица прокуратурата поиска доживотен затвор без замяна за двамата задочно подсъдими за атентата.

Според обвинителния акт автор на атентата е алжирският гражданин Мохамед Хасан ел Хюсейни. Той е действал в съучастие с ливанците Мелиад Фарах и Хасан ел Хадж Хасан. Тримата били свързани по различен начин с военното крило на радикалното ливанско движение „Хизбула“.

По-рано служебните адвокати на двамата подсъдими заявиха, че няма безспорни доказателства за вината им. /БНР

Вашите коментари

най-ново | най-четени