Специализирана полицейска акция блокира Бургас.
По информация на говорителя на главния прокурор Румяна Арнаудова обект на разследването е група за изнудвания чрез заплахи и физическо насилие, която е действала на територията на областта.
По данни на прокуратурата до момента са извършени 40 претърсвания на недвижими имоти, автомобили, както и лични обиски. Общо 10 души са задържани за 24 часа. Предстои да се определи колко от тях ще бъдат привлечени към наказателна отговорност и ще им бъдат определени мерки за неотклонение.
Продължават разпитите на свидетели, сред които и пострадали от престъпната дейност на групата. На изхода на Бургас, в посока към Варна, полицейско КТП пропуска автомобилите само по едната лента на пътното платно.
В акцията участват служители на Криминалната полиция при ОД на МВР, ГДБОП и Специализираната прокуратура. /News.bg
Вашите коментари