Двама българи и 6-ма чужденци с обвинения за нелегален трафик на мигранти

11:58, 25 Юни 2019

След вчерашната спецакция срещу престъпна група за нелегален трафик на мигранти са повдигнати обвинения на двама българи и шестима чужди граждани.

Утре прокуратурата ще поиска те да бъдат оставени за постоянно в ареста, каза днес говорителят на спецобвинението Сийка Милева.

17 души, осигурявали преминаването през България на мигранти от Афганистан, бяха  задържани в София, Бургаско и Ямболско. Арестуваните чужденци са временно пребиваващи или с бежански статут. Според заместник главния прокурор Иван Гешев групата е генерирала десетки хиляди евро печалба. По думите му тя е била "най-мащабната на българско ниво":

"Защото обхваща всякакви хора, от хазяи до хора, които осъществяват транспорт, през хора, които посрещат, през хора, които изпращат, през хора, които координират, голямо завършено търговско дружество за трафик на мигранти, което е незаконна дейност".

Вчера Иван Гешев не изключи в схемата да са замесени и гранични полицаи, но уточни, че работата по тази линия продължава. /БНР

Вашите коментари

най-ново | най-четени