Съдът потвърди глоба от 15 хиляди лева за пернишкия ТЕЦ

18:21, 31 Май 2018

Пернишкият административен съд потвърди санкция от 15 хиляди лева, наложена на местната "Топлофикация" от директора на Районната екоинспекция Пламен Ангелов. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.

 

Глобата е заради нарушение на комплексното разрешително. Проверка в ТЕЦ "Република" миналата есен е установила, че емисиите на отпадъчни газове от Четвърти парогенератор са отвеждани към Изпускащо устройство №1, без да има авария или ремонт на сероочистващата инсталация.

Вашите коментари

най-ново | най-четени