Съдът отстрани от длъжност двама професори от Пловдив

19:45, 22 Май 2017

Окръжен съд Пловдив отстрани от длъжност проф. Николай Банков и проф. Симеон Василев от Университета за хранителни технологии, предаде кореспондентът на БГНЕС от града под тепетата.

Срещу двамата професори са повдигнати обвинения за искане на подкуп срещу взети изпити. В първия случай сумата, срещу която професор Банков е обещал да пише тройки на двама студенти, е 600 лева, колегата му проф. Банков е поискал 650 лева.

И двамата професори са на ръководни длъжности в единствения по рода си университет в България. Според магистратите, ако останат на работа, те могат да повлияят на свидетелите, които предстои да бъдат разпитани в образуваното досъдебно производство. /БГНЕС

Вашите коментари

най-ново | най-четени