Иван Евстатиев остава в ареста

20:22, 19 Януари 2016

Бившият кмет на Стрелча Иван Евстатиев остава в ареста. Определението за налагенето на най-тежката мярка "задържане под стража" е на районния съд в Панагюрище.

Според магистратите има достатъчно доказателства, които водят до обосновано предположение, че Евстатиев е извършил престъплението.

Определението на съда бе прието с аплодисменти. Мотивите са, че Иван Евстатиев може да се укрие или да извърши друго престъпление. Веднага след прочитането на определението, бившият кмет на Стрелча, обвинен в изнасилването на 16-годишна ученичка, бе откаран с белезници в пазарджишкия следствен арест. Пред сградата на съда го очакваха много жители на Стрелча, които публично го заклеймиха с думите: "Нямаш място в Стрелча".

Утре местният общински съвет ще отнеме званието му "Почетен гражданин" на Стрелча, който Иван Евстатиев получи по време на последния си кметски мандат.

Митингът в Стрелча продължава и в момента. В него участват над 700 души. /БНР

Вашите коментари

най-ново | най-четени