Граничен полицай и майка му отглеждали канабис в землището на Петрич, съобщават от прокуратурата.
На 1 октомври е проверена оранжерия, която била стопанисвана от граничаря Йордан Запрев и майка му София Запрева. В оранжерията били намерени засети и отглеждани 21 растения, които при полеви наркотест реагирали на канабис.
Освен това били намерени и иззети 632 грама високорисково наркотично вещество - марихуана.
Ден по-късно майка и син са привлечени като обвиняеми, че са засадили и отглеждали 21 броя канабисни растения и са държали 632 грама високорисково наркотично вещество - марихуана.
Йордан Запрев е задържан от прокурора до 72 часа, а на София Запрева е взета мярка за неотклонение „парична гаранция" в размер на 500 лева.
Вчера съдът е уважил искането на Районната прокуратура в Петрич и е наложил мярка за неотклонение „Задържане под стража", поясняват от държавното обвинение. /news.bg
Вашите коментари