Граничен полицай си отглеждал канабис в нива край Петрич

10:59, 6 Октомври 2015

Граничен полицай и майка му отглеждали канабис в землището на Петрич, съобщават от прокуратурата.

На 1 октомври е проверена оранжерия, която била стопанисвана от граничаря Йордан Запрев и майка му София Запрева. В оранжерията били намерени засети и отглеждани 21 растения, които при полеви наркотест реагирали на канабис.

Освен това били намерени и иззети 632 грама високорисково наркотично вещество - марихуана.

Ден по-късно майка и син са привлечени като обвиняеми, че са засадили и отглеждали 21 броя канабисни растения и са държали 632 грама високорисково наркотично вещество - марихуана.

Йордан Запрев е задържан от прокурора до 72 часа, а на София Запрева е взета мярка за неотклонение „парична гаранция" в размер на 500 лева.

Вчера съдът е уважил искането на Районната прокуратура в Петрич и е наложил мярка за неотклонение „Задържане под стража", поясняват от държавното обвинение. /news.bg

Вашите коментари

най-ново | най-четени