Мерт призна убийството на Джейлян и Джейда, иска най-леката присъда

13:51, 25 Август 2015

В Кърджали започна делото за двойното убийство в Джебел. Обвиняем за жестокото убийство на 24-годишната Джейлян и 7-годишната й дъщеря Джейда е 19-годишният Мерт Шукрия Мехмед. В 9,55 часа Мерт бе вкаран в съда.

Близките на Джейлян и Джейда поискаха 700 000 лева кръвнина.

Мерт Мехмед призна вината си пред 5-членен съдебен състав в Окръжния съд в Кърджали, съобщи 24rodopi.com. Той поиска съкратено съдебно следствие, за да може да излезе на свобода към 35-ата си годишнина.

Мерт призна всички факти в обвинителния акт. "Наясно съм с последиците", заяви убиецът пред съда и разпозна всички вещи, събрани като доказателства от местопрестъплението.

Очакванията са присъда да има още днес. /БЛИЦ

Вашите коментари

най-ново | най-четени