В Кърджали започна делото за двойното убийство в Джебел. Обвиняем за жестокото убийство на 24-годишната Джейлян и 7-годишната й дъщеря Джейда е 19-годишният Мерт Шукрия Мехмед. В 9,55 часа Мерт бе вкаран в съда.
Близките на Джейлян и Джейда поискаха 700 000 лева кръвнина.
Мерт Мехмед призна вината си пред 5-членен съдебен състав в Окръжния съд в Кърджали, съобщи 24rodopi.com. Той поиска съкратено съдебно следствие, за да може да излезе на свобода към 35-ата си годишнина.
Мерт призна всички факти в обвинителния акт. "Наясно съм с последиците", заяви убиецът пред съда и разпозна всички вещи, събрани като доказателства от местопрестъплението.
Очакванията са присъда да има още днес. /БЛИЦ
Вашите коментари