Румънци, облечени със сака с хастар от алуминиево фолио, крадат в деветте мола в София, съобщава „Труд”. Първите случаи за тази година са засечени по Великден, но търговците очакват бум на такива обири през лятото, когато магазините са пълни с туристи.
Във връхните дрехи на чужденците има тайни джобове, обшити с домакинско фолио, което пречи да се задействат детекторите на магазините. Задигат черна техника, маркови дрехи и парфюми.
Дори да бъдат заловени, практиката на търговците е да ги карат да плащат тройно стоката, после ги пускат, разказаха криминалисти.
Вашите коментари