Полицаят Костадин Илиев, шофьорът на Преслава Иван Сарафски, който уби дядо на пътя и избяга, и Сергей Джамбазов остават в ареста. Това реши Апелативният съд Пловдив.
Магистратите отмениха днес паричната гаранция на Сергей Джамбазов и го върнаха обратно в ареста. В съдебна зала се разбра, че Джамбазов от години е стоял пред пловдивския КАТ и срещу дребни суми – в рамките 20-30 лева, е уреждал регистрация на нередовни коли, а това е ставало със съдействието на Илиев. Именно той е дал съвет на Сарафски, който е направил катастрофа и убил човек на пътя, да излъже, че друг е карал колата.
Адвокатът на полицая през цялото време твърдеше, че клиентът му е напълно несъпричастен към обвинението. По време на изслушването на страните в съдебна зала стана ясно, че в дома му са намерени документи, наказателни постановления, копия и свидетелства на МПС-та, както и квитанции на КАТ.
Освен това от събраните до момента доказателства било видно, че когато Сарафски е бутнал 84-годишния дядо, после е избягал от мястото. След инцидента се е обадил на свой приятел, за да го пита какво да прави.
Именно този негов приятел го е свързал с полицая Илиев, който му е дал съвет да си смени мястото с друг човек.
Адвокатът на Сарафски заяви в съдебна зала, че клиентът му не е лъгал, че е бил за волана, че е бил на мястото и всячески е помогнал на блъснатия мъж. Събраните доказателства обаче разбиха на пух и прах тезата на защитниците на Сарафски.
Решенията на съда не подлежат на обжалване.
Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ
Вашите коментари