83-годишна жена от Добрич е дала 2 700 лева на телефонни измомници

10:34, 14 Октомври 2014

На 13 октомври, около 17:00 часа 83-годишна жена от град Добрич е заявила в полицията, че около 14:30 часа е получила обаждане на домашния си телефон от непознат мъж представящ се за служител на „Здравна каса”, съобщиха от ОД на МВР - Добрич.

Чрез въвеждане в заблуждение, мнимия служител заявява на възрастната жена, че при направени изследвания на дъщеря й е открит вируса „Ебола” и за лечението й е необходима сумата от 21 000 лева. Малко по-късно потърпевшата предава сумата от 2 700 лева на непознат мъж пред дома си по ул. „Кирил и Методий” в град Добрич. По случая е образувано досъдебно производство по описа на Първо РУП Добрич.

Вашите коментари

най-ново | най-четени