Срещите Цветанов-Пеевски в дъното на сигнала до Цацаров

15:17, 4 Юли 2014

Срещите с депутата от ДПС Делян Пеевски при управлението на ГЕРБ са в дъното на сигнала срещу Цветан Цветанов от страна на вътрешния министър Цветлин Йовчев, научи ексклузивно БЛИЦ от източници в Главна прокуратура.

БЛИЦ вече съобщи, че в обедните часове днес вицепремиерът е сезирал главния прокурор Сотир Цацаров
В сигнала е описано интервю на Цветан Цветанов на 27 май. Тогава пред bTV той директно обвинява вътрешното министерство, че дописва дневника си. На въпрос дали става въпрос за фалшификация, зам.-председателят на ГЕРБ настоява, че това се е превърнало в практика.

След още няколко публични изказвания в подобен дух чашата на търпението преляла днес. В сутрешния блок на Нова телевизия Цветан Цветанов нарече справките манипулирани и отново постави под съмнение тяхната достоверност. В този момент чашата на търпението преляла и вътрешният министър и вицепремиер Цветлин Йовчев взел решението да сезира Цацаров.

БЛИЦ вече получи неофициално потвърждение от прокуратурата за сигнала. От МВР пък поискаха технологично време, за да проверят информацията.

Вашите коментари

най-ново | най-четени