ГЕРБ взема 7 мандата във Варна, БСП – 5

14:29, 13 Май 2013

След обработката на 100% от протоколите, мандатите в 3-ти МИР - Варна се разпределят, както следва: ГЕРБ-7, БСП-5, АТАКА-2 и ДПС-1, са изчислили в ЦИК, научи nakratko.bg.

В момента се чакат резултатите от чужбина, които ще променят мандатите, обявявани от ЦИК, но те няма да повлияят на разпределението за Варна.

Окончателните резултати при обработени 100% от протоколите в 3-ти МИР – Варна по-рано днес бяха съобщени от председателят на РИК - Варна Кристиян Богоев.

Партията на Бойко Борисов е спечелила 34,64%, втора се нарежда Коалиция за България, която е спечелила симпатиите на 22,96 % от гласувалите във Варна и региона.

„Атака“ се класира трета, като взема 9, 43% от гласовете, а за ДПС са гласували 6,73 %. Официалните данни показват, че НФСБ печели 5,12 на сто от избирателите, а „Движение България на гражданите“ взема 4,59 % от вота.

За коалицията ДСБ – БДФ са гласували 2,96 %, за СДС -1,20 %, а за водената от Веселин Марешки партия „Либерален алианс“ -1,09 %.

Вашите коментари

най-ново | най-четени