Правителството се отказа от намерението за повече енергийни помощи

17:54, 27 Март 2013

Правителството се отказва от дългосрочната стратегия повече хора да получават енергийни помощи за следващата зима.

Преди седмица служебният кабинет се ангажира да разшири границата за достъп до енергийни помощи, за да може повече хора да ги получават през следващия отоплителен сезон. Причината - заради предстоящото увеличение на пенсиите от 1 април, много хора ще изпаднат от класацията.

Днес обаче социалният министър обясни, че от финансовото ведомство са направили забележка, че това е дългосрочна политика, която не би трябвало да се прави от служебен кабинет.

„Преформулираме в момента механизма за изплащане, това да бъде еднократна помощ в рамките на следващия отоплителен сезон, като сумата ще бъде заложена още сега в бюджета, за да сме безкрайно коректни към следващото правителство”, разясни Деяна Костадинова.

Според източници на bTV, правителството е пресметнало, че ще са необходими около 50 милиона лева за първия пакет от спешни социални мерки.

Вашите коментари