Пеевски: „Запаси има, износът е спрян — хората ще имат гориво“

10:44, 7 Ноември 2025

Лидерът на „ДПС–Ново начало“ Делян Пеевски заяви, че горивни запаси има, износът е спрян и не се очакват проблеми за потребителите.

По думите му „истерията“ идва от „партията на ‘Лукойл’“, а не от реални рискове за снабдяването.

Пеевски настоя за бързи действия около „Лукойл Нефтохим Бургас“ и назначаването на особен представител, който да поеме оперативния контрол. Той намекна за нужда от проверки на финансовите потоци и контакти около рафинерията, като заяви, че при влизането на особен представител могат да бъдат установени „кой е ходил в офиса“ на компанията и „какви пари са взимали“.

В контекста на напрежението около бъдещето на рафинерията, Пеевски подчерта, че доставките на горива за страната са гарантирани, а мярката за спиране на износа цели стабилност на вътрешния пазар.

Вашите коментари

най-ново | най-четени