ЕНП възмутени от излъчване на документален филм „Обратното завръщане“ по СКАТ

15:32, 5 Юни 2017

Изразяваме острото си възмущение във връзка с излъчването на филма „Обратното завръщане“ по лицензираната от българската държава Телевизия СКАТ. Това заявяват от Европейската народна партия в сигнал до СЕМ.

Филмът е излъчен по време на честванията на майските събития срещу комунистическия режим в България, отбелязващи бунта срещу престъпния Възродителен процес и е излъчено негово повторение на 4 юни 2017 г. по време на свещения месец Рамазан.

„За нас е абсурдно в модерна, демократична България да се накърняват етническите и религиозни права на българските граждани с подобна псевдодокументалистика и да се излъчват филми, които представляват откровена гавра с паметта на пострадалите от този престъпен режим, подчертават от ЕНП в писмото, изпратено и до представителите на парламентарните политически сили. /БГНЕС

Вашите коментари

най-ново | най-четени