С 4% по-ниска заплата за депутатите в края на май

16:18, 21 Май 2017

С 4% трябва да бъдат намалени заплатите на депутатите в края на май.

Причината обаче не е в малкото време, което напоследък прекарват в пленарната зала, а данните на статистиката, според които средната заплата, от която зависят фишовете на народните представители, намалява.

Така през следващото тримесесечие депутатите ще получат със 141 лв. по-малко.

Чистото им възнаграждение е 3069 лв. без надбавките за прослужено време или участие в комисии.
Заплатите на министрите, премиера и президента също зависят от средната заплата за страната.
Възнаграждението на държания глава ще бъде 6138 лева, на премиера над – 4700 лв., а на министрите малко под 4000 лв.

Депутатите не замразиха заплатите си, както предлагаше БСП,следващата им актуализация ще е след 3 месеца. /bTV

Вашите коментари

най-ново | най-четени