Кабинетът увеличи заплатите на служителите в затворите

12:32, 18 Януари 2017

Десет милиона лева допълнително осигури правителството за увеличение на заплатите на служителите в затворите и охрана на съдебната власт.

Министърът на правосъдието Екатерина Захариева потвърди, че промяната на възнагражденията е очаквана от 7 години. Премиерът Бойко Борисов допълни, че с отпуснатите средства се изпълнява поет ангажимент.

Ние сме съдени за условията, които предлагаме. Освен това при служителите, които работят при изключително тежки условия, имаше голяма диспропорция в заплатите в сравнение с други структури на правосъдните служби. /БНР

Вашите коментари

най-ново | най-четени