Народното събрание не прие предложението на БСП за вдигане на мораториума върху строителството на АЕЦ "Белене".
Депутатът Таско Ерменков заяви, че България има нужда от нови мощности и заради ситуацията от последните дни:
Вижте какво става навън. Само да ви кажа, електроенергийната система на България днес е на ръба. Прегласувах в полза на електроенергетиката на България, за да не стоим утре на тъмно и на студено.
В отговор бившият министър на енергетиката Делян Добрев припомни:
Само преди няколко седмици МС взе решение и възложи на министъра на енергетиката да направи съответните анализи и да предложи на Народното събрание кои решения трябва да се отменят и какво решение трябва да бъде прието във връзка с проекта "Белене". /БНР
Вашите коментари